Donatıpro Şerit Menüsünde Yenilikler, Kolon Modülü ve Güncelleme Yol HaritasıMerhaba değerli kullanıcılarımız,

Bu gün sizlere Donatıpro şerit menüsünde yapılan değişiklikler, kolon modülü hakkında en son haberler ve geliştirme yol haritamız hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Donatıpro'nun bundan sonra çıkacak güncellemelerinde yenilenmiş şerit menüsü ile karşılaşacaksınız.Yenilenmiş Şerit Menü


Donatıpro 5 şerit menüsü tamamen yenilendi. Bu yeniliğin nedeni şerit menünün daha verimli kullanılabilmesi ve yeni komutlar için gerektiği kadar alan açabilmek.

Toolbar mı Kullanmalıyım? Yoksa Şerit Menüyü mü?


Autodesk AutoCAD 2015'ten sonra TOOLBAR'ları yavaş yavaş WORKSPACE'ten çıkartmaya başladı. Hatta AutoCAD 2016'da klasik menüye erişemezsiniz. Ayrıca şerit menü içerdiği komuta duyarlı özellikler ve gelişmiş yetenekleriyle çok daha verimlidir.

Biz şerit menünün yanında TOOLBAR menünüzü de geliştirmeye devam ediyoruz. Ancak Şerit menü özelliklerinden daha fazla faydalandığımızı da bilmenizi isteriz.

Neler Değişti?

Metraj menüsü sadeleşti.Pozlar ve metraj ana bölümde kaldı.Poz menüsünü indirdiğinizde en çok kullanılan 3 komut koyuldu.Metraj menüsünün altını genişlettiğinizdeyse yardımcı metraj komutlarına ulaşacaksınız.Araçlar menüsü de alt bölümü genişleyebilir hale getirildi. Hemen yeni komut dikkatinizi çekmiş olabilir. TEK_ZIGZAG adında bir komut ekledik. Uzun çizimlerinizde kesme işaretini kolayca hazırlamanız için kullanabilirsiniz.

Kolon ModülüKolon modülü tamamlanmak üzere. Çok yakında duyurusunu yapacağız.

2017 Boyunca Donatıpro 5 kullanıcılarının hepsine kolon modülü ücretsiz açılacak

Evet yanlış duymadınız. Yeni Donatıpro 5 alanlar, Donatıpro 5 lisansı olanlar ya da lisansını 5'e güncelleyenle 2017 sonuna kadar kolon modülünü ücretsiz kullanacaklar. Donatıpro "bilgi" tuşuna bastığınızda kolon lisansınız "Yeşil" gözükmüyorsa bize hatırlatın.

Bundan sonra sırada ne var?

Şu anda kolon modülünü çıkartmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Diğer yandan ETABS verilerini Kiriş ve Kolon modüllerimize aktaracak uygulamayı geliştiriyoruz. Bu uygulama sayesinde ETABS verilerinizi otomatik olarak kiriş ve kolon detay çizimlerine dönüştürebileceksiniz.

Amacımız uzun vadede tüm analiz programları ile etkileşimli çalışabilmek.

Kolay gelsin

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LAYOUT KULLANARAK KİRİŞ PAFTASI HAZIRLAMAK ve ÖLÇEKLİ ÇIKTI ALMAK

DONATIPRO KÜTÜPHANESİNİ KULLANARAK C# İLE KENDİ DONATI ÇİZİM YAZILIMINIZI OLUŞTURUN!