Donatıpro 201704 Güncellemesi Hazır


Merhaba değerli kullanıcılar,

Donatıpro'yu geliştirmeye devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi daha iyi, daha güncel ve daha verimli sürümlerden birini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Neler Yeni?

  • Yeni TEK_ZIGZAG Komutu
  • Yenilenmiş Şerit Menüsü
  • Toplam boyu göster / gösterme özelliği
  • Ayarlar penceresinde Çelik ve Beton Sınıfı ayarları

Şerit Menüsünü Yeniledik


Donatıpro™'nun şerit menüsünü rahat kullanım ve yeni komutlara yer açmak için daha kompakt hale getirdik.Dikkatli kullanıcılarımızın gözünden kaçmayacaktır. Şerit menüsüne "Kolon" komutu da eklendi, ancak heniz fonksiyonel değil. Çok yakında kolon modülümüzü kullanmaya başlayacaksınız.

TEK_ZIGZAG Komutu


Tekniker menüsünde "Araçlar" kısmını aşağıya indirdiğinizde "TEK-ZIGZAG" komutunu göreceksiniz.Bu komut uzun kiriş vb. işlerde, AutoCAD'in BREAKLINE komutu yerine özelleştirilebilir çizgi tipi ayarlarınızdan alınmış "KESİK" katmanı ile çok şık bir kesme çizgisi yaratır.

Tekniker'in araçlar menüsüne bunun gibi bir sürü araç ekleyeceğiz.

Toplam boyu göster gösterme özelliği
Bası gösterimlerde çizim teknisyenleri toplam boyu göstermemeyi tercih ediyor. Bunun için Donatıpro'da "Toplam boyu göster" seçeneği vardı ve bu değer etriyeler için "No" olarak geliyordu. Yeni sürümde donatı özelliklerinin içinde "Toplam boyu göster" seçeneğinin kullanıcı tarafından ayarlanabilir olduğunu göreceksiniz. Yukarıdaki örnekte her iki durumu da görebilirsiniz.

Ayarlar Penceresinde Çelik ve Beton Sınıfı Ayarları


Önceki duyurularımızda artık analiz bilgilerinin, detay çizimi için gerekli olanlarına da Donatıpro™ içinde yer vereceğimizi belirtmiştik. İleride planladığımız ETABS/Import modülü ve kolon donatılarının bindirme boylarının hesaplanmasında kolaylık için ayarlar penceresine çelik ve beton sınıfı ayarları dahil edildi.Ayarlar penceresi "Genel" sekmesinde bulabileceksiniz.

Kurulum bilgileri ve son sürümü indirmek için lütfen:
sayfamızı ziyaret ediniz. Hoşçakalın...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LAYOUT KULLANARAK KİRİŞ PAFTASI HAZIRLAMAK ve ÖLÇEKLİ ÇIKTI ALMAK

DONATIPRO KÜTÜPHANESİNİ KULLANARAK C# İLE KENDİ DONATI ÇİZİM YAZILIMINIZI OLUŞTURUN!