Donatıpro 6 Kurulumunu Yapmak

Merhaba değerli kullanıcılar,

Yeni bir teknik açıklama ile karşınızdayız. Bu yazımızda Donatıpro'nun 6. sürümünü sorunsuz olarak nasıl kurabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Donatıpro 6'yı kurmadan önce 5. sürümü mutlaka kaldırmanız gerekiyor. Temiz bir kaldırma işlemi için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.


Yeni sürümü "Güncellemeler Sayfamızdan" indirin. Sonra aşağıdaki adımları takip edin.

Kuruluma başlamadan önce "Kurulum Sayfamızdan" kurulumla ilgili sistem gereksinimlerini öğrenin ve ön hazırlıklarınızı yapın.

1) Donatıpro 5 sürümünü kaldırın!

Öncelikle Donatıpro 4 sürümünü tamamen kaldırıp derinlemesine bir temizlik yapmalısınız. Bu işlem için mutlaka Donatıpro 5 sürümünü tamamen kaldırmak başlıklı yazımızı okuyup tüm adımları gerçekleştirmelisiniz. Yeni sürümdeki değişikliklerin çalışması için çok önemlidir.

2) Kuruluma başlayalım

İndirdiğiniz kurulum dosyasını "Yönetici" olarak çalıştırın!Windows 10 kullanıyorsanız büyük ihtimal aşağıdaki mesajı alacaksınız:Bu mesaj Donatıpro setup dosyasının "güvenilir yayıncı sertifikası" olmadığı için çıkmakta. "Ek bilgi" düğmesine tıklayın.Donatıpro kurulum dosyasına güvenmemeniz için bir sebep olmadığından "Yine de çalıştır" düğmesine basarak kuruluma başlayalım.

2) Kurulum adımlarıYukarıdaki ekran geldiyse her şey yolunda demektir.Eğer yukarıdaki mesajı aldıysanız 5. adıma gidiniz.Kurulum size bilgi verecektir. İlerleyelim.

3) Lisans dosyası konumunun seçimi

Bu aşamada donatıpro size lisans dosyanızın konumunu soracak.Lisans dosyanızın konumu 2 farklı yer olabilir.
  • İnternet
  • Lisans sunucusu
Eğer lisans sunucusu kurulumunuz yoksa lisans dosyalarınız Taliasoft Yazılım tarafından lisans sunucularında tutuluyor demektir. Bu durumda boşluğa tam olarak:
c:\
yazıp ilerlemelisiniz.

4) Stil dosyası konumunu belirleyin
İlk defa Donatıpro kuruyorsanız bu alanı boş bırakarak ilerleyin. Eğer daha önceden oluşturduğunuz bir stil dosyanız varsa konumunu göstererek ilerleyin. Artık kurmaya hazırsınız, ileri düğmesine basarak ilerleyin.Kurulum programı AutoCAD sürümü bilgisi verecektir ve ilerle düğmesine bastığınızda kurulum dosyaları kopyalayarak tamamlanacaktır.tamamlanma ekranını göreceksiniz. "Bitti" düğmesine basarak kurulumu tamamlayın.

5) AutoCAD:R20.x:Curver Kaydına Ulaşılamıyor hatasının giderilmesi
Kurulum sırasında bu hatayı alıyorsanız muhtemelen daha önceden kurduğunuz eski sürüm bir AutoCAD'in Windows kayıt defterindeki kalıntısı duruyor demektir. Bu kayda ihtiyacınız olmasa da Donatıpro kurulumuna engel olacaktır.

Bunu düzeltmek için kayıt defterini "Windows Başlat Menüsü\Çalıştır\ Regedit" yazarak açınız.

"HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Autodesk\AutoCAD" anahtarına gidiniz.

Hatayı aldığınız sürüme (benim örneğimde R20.x) ait anahtara sağ tuşla basarak "Yeniden Adlandır" komutunu kullanınız. Örneğin adını başına alt çizgi koyarak "_R20x" yapınız.2. adıma dönerek kurulumu tamamlayınız. Daha sonra yukarıda değiştirdiğimiz kaydı eski haline getirmek isterseniz (ki bu gereksizdir) gerekli düzenlemeyi yapınız.

6) Kurulum sırasında karşılaşabileceğiniz başka sorunlar

Donatıpro kurulumu başka bir hata olarak "AutoCAD Trusted Files Path" kaydına ulaşılamıyor mesajını verebilir. Bu hata kurulum programını "Yönetici" olarak çalıştırmadığınız için olabileceği gibi "Trusted files path" kaydı hiç olmadığı için de olabilir. İkinci durumda yapılacak şey:
  • AutoCAD'i çalıştırın.
  • Komut satırından sağ tuşa basarak "Options..." komutunu kullanın.
  • Files sekmesinde "Trusted Files Locations" dalını bulun.
  • Oraya en az bir adet yol ekleyin ki AutoCAd kaydı ilk kez oluşturabilsin.
Tekrar 2. adıma giderek kurulumu tamamlayın. Bütün bunlar size çok karmaşık geldiyse bizi arayın ve kurulumunuzu biz yapalım...


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LAYOUT KULLANARAK KİRİŞ PAFTASI HAZIRLAMAK ve ÖLÇEKLİ ÇIKTI ALMAK

Donatıpro 7 Çıktı!