Donatıpro 201805 Güncellemesi HazırMerhaba değerli kullanıcılarımız,

Bahar çalışkanlığı ile yepyeni bir güncelleme hazırladık. Bu güncelleme de her zamanki gibi bir çok yenilikle dolu. Hiç lafı uzatmadan neler yeni bakalım:

Neler Yeni?

  • Ribbon arayüzü güncellendi.
  • TALREBAR Özellik penceresi güncellendi.
  • Aralık ölçüleri için yeni etiket tipi getirildi.
  • Aralık oklarının boyları güncellendi.
  • Kopya pozların renkleri seçime bağlı yapıldı.
  • Poz yazılarının genişlik faktörü ayarlanabilir hale geldi.
  • Ayarlar menüsünde pas payı 2.5cm'den daha küçük ayarlanabilir hale getirildi.

Yeni Ribbon ArayüzüYazılım teknolojileri ile birlikte arayüzler de çok daha kullanıcı dostu oluyor. AutoCAD'in 2008 sürümünden beri kullandığı Ribbon kullandığımız monitörlerin büyümesiyle artık iyici oturdu. Biz de AutoCAD 2018 ve 2019 sürümleri ile birlikte RIBBON arayüzüne ağırlık vereceğimizi bildirmek isteriz. TOOLBAR'lar halen durmasına karşılık artık tavsiye etmiyoruz.


Yukarıdaki resimde (üstüne basarak orijinal halini görebilirsiniz) yeniden tasarlanmış menümüzü göreceksiniz. Komutlar kullanımınızı en kolay hale getirmek üzere yerleştirilmiş ve simgeler yeniden tasarlanmıştır. Umarım beğenirsiniz.

TALREBAR Özellik Penceresi Yenilendi

Kullanıcı ziyaretlerimizde TALREBAR özellik penceresinin yoğun ve etkin bir şekilde kullanıldığını gözlemliyoruz. Bu doğrultuda TALREBAR akıllı donatı nesnesini seçtiğinizde çıkan PROPERTIES penceresini verimliliğinizi artıracak şekilde yeniden tasarladık.

Nesnenin özelliklerini ilgili başlıklarda toplayarak kullanımı daha da hızlandırmayı amaçladık.

Bu pencereyi kullanarak neler yapabileceğinizi anlatacak videoları yakında güncemizde ve destek sayfalarımızda paylaşacağız.

Aralık Ölçüleri İçin Yeni Etiket Tipi Var

Artık aralık ölçüleri için yeni bir etiket tipi daha var.Aralık ölçüsünü seçip "PROPERTIES" penceresinden etiket tipini "Adet Yazısı" seçeneğine getirdiğinizde:Aralık ölçülerinde poz yerine adet yazısı çıkacak. Aralık ölçüleri ile ilgili bir geliştirme de aralık oklarının boyu ile ilgili oldu. Büyük ölçekli paftalarda aralık oku ölçüsü büyük geliyordu. Şimdi bu büyüklük büküm boyu yazısı ile aynı oldu.

Kopya Pozların Renkleri Seçime Bağlı Oldu
Esas pozların kesit ve görünüşleri için kopyalanan ve metraja girmeyen pozlar gri renkte çiziliyordu. Kullanıcılardan gelen istekle bu properties penceresinden "Poz karartması yap" seçeneğine bağlandı. Bu değeri "No" yaparsanız kopya poz da metraja girmemesine rağmen esas pozla aynı renkleri alacak.

Poz Yazılarının Genişlik Faktörü Ayarlanabilir Hale GeldiYazı stili ayarlarından "DPRO-ISO" stilinde yapacağınız genişlik faktörü ayarı tüm poz yazılarına yansıyacak.

Tüm bu yenilikleri güncellemeler sayfamızdan son sürümü alarak indirebilirsiniz.

DONATIPRO GÜNCELLEMELERİ

Nasıl Kurulum Yapacağım?

Donatıpro 6 kullanıcısıysanız direkt üstüne kurabilirsiniz. Yeni kullanıcı ya da eski sürümden yükseltecekler:

DONATIPRO 6 KURULUMUNU YAPMAK

Yazımızı okusunlar. Herkese iyi projeler ve esenlikler dileriz...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LAYOUT KULLANARAK KİRİŞ PAFTASI HAZIRLAMAK ve ÖLÇEKLİ ÇIKTI ALMAK

DONATIPRO KÜTÜPHANESİNİ KULLANARAK C# İLE KENDİ DONATI ÇİZİM YAZILIMINIZI OLUŞTURUN!